Metoda dokładnego i intensywnego oczyszczenia skóry, połączona z wyjątkową jej pielęgnacją.

Piękno zaczyna się od oczyszczania

Dokładne oczyszczenie skóry ma kluczowe znaczenie dla jej zdrowego, świeżego wyglądu, jest bowiem podstawowym zabiegiem poprzedzającym dalsze czynności pielęgnacyjne.

„Warunkiem skutecznej pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie skóry. Tylko wówczas substancje czynne mogą w pełni uaktywnić swe działanie i sprawić, że skóra będzie wyglądać młodo i świeżo. Wykorzystaj oczyszczającą i orzeźwiającą siłę pielęgnacyjną wody i oliwki”.
Innowacyjna metoda dwufazowego oczyszczania skóry za pomocą oliwki hydrofilnej HY-ÖL i koncentratów ziołowych Phytoactive, nie naruszając przy tym jej kwaśnego płaszcza ochronnego – dzięki współczynnikowi pH wynoszącemu od 5 do 5,5.

Faza I: wiąże zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak makijaż czy nadmiar sebum
Faza II: wiąże zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie, np. kurz

Aby dostarczyć skórze wartościowych substancji już od pierwszych chwil pielęgnacji, po nałożeniu oliwki HY-ÖL stosuje się odpowiednio dobrany do typu cery koncentrat ziołowy Phytoactive. Specjalnie skomponowane mieszanki ziół działają synergicznie i sprawiają, że oczyszczanie jest bardziej skuteczne.

  1. Phytoactive Base – Koncentrat ziołowy do oczyszczania skóry suchej.
  2. Phytoactive Sensitive – Koncentrat ziołowy do oczyszczania skóry wrażliwej.
  3. Phytoactive Combination – Koncentrat ziołowy do oczyszczania skóry mieszanej i tłustej.
  4. Phytoactive Reactivating – Koncentrat ziołowy do oczyszczania skóry dojrzałej oraz skóry wymagającej ochrony i regeneracji.