SPERSONALIZOWANA DIAGNOSTYKA OPARTA NA MULTISPEKTRALNEJ ANALIZIE SKÓRY
To system opieki stworzony przez Zespół specjalistów Instytutu RegeneriS w odpowiedzi na rosnące oczekiwania Pacjentów, dotyczące zrównoważonego podejścia do zabiegów
z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej, dietetyki, fizjoterapii kosmetologicznej oraz kosmetologii.
Specjalizując się w zabiegach opartych o zasady medycyny regeneracyjnej, spowalniających proces starzenia (Slow Aging) wierzymy, że dla uzyskania optymalnych, bezpiecznych
i naturalnych rezultatów konieczne jest prawidłowe zidentyfikowanie problemu. W tym celu, stworzenie spersonalizowanego programu terapeutycznego poprzedza diagnostyka oraz jej wnikliwa interpretacja. Komputerowa analiza generuje obszerne wyniki badania, które są niezbędne do zaplanowania rzetelnej terapii pielęgnacyjnej oraz naprawczej. Pacjent ma możliwość przyjrzeć się swoim wynikom z bliska (na monitorze komputera w formie dokumentacji zdjęciowej) i na ich podstawie zdecydować, który problem chciałby rozwiązać. Dzięki tak przeprowadzonej konsultacji Pacjent otrzymuje szczegółową wiedzę na temat wielopłaszczyznowych problemów jego skóry oraz niezbędne informacje na temat terapii naprawczej oraz właściwej, indywidualnej pielęgnacji domowej. Za pomocą Multispektralnej Analizy Skóry w technologii 3D możemy szczegółowo przedstawić Pacjentom skuteczne programy terapeutyczne/opcje leczenia, wyjaśnić ograniczenia oraz przedstawić realne rezultaty współpracy.
Podczas badania dokonujemy:
Kompleksowej oceny obecnego stanu skóry Pacjenta.
Zdiagnozowania obecności zmian skórnych: nowotworowych (rak postawnokomórkowy, kolczystokomórkowy), melanocytowych, naskórkowych, prosaków, syringoma (gruczolaka potowego), xanthelasmy (kępek żółtych powiek), związanych z nadmierną produkcją sebum (zaskórników, krost, cyst ropnych), brodawek łojotokowych, włókniaków miękkich skóry, tłuszczaków, cyst łojowych, malformacji naczyniowych, w tym: naczyniaków, teleangiektazji oraz infekcji o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej.
Skóra twarzy analizowana jest pod kątem:
1. Obecności i głębokości zmarszczek, z uwzględnieniem klasyfikacji wg: Glogau – skala skonstruowana do oceny ogólnego fotostarzenia twarzy, Richarda Fitzpatricka – ukierunkowana na elastyczność skóry i uogólnione powstawanie zmarszczek, głównie wokół ust i oczu oraz Skali Hamiltona – oparta na czterech zmiennych: etiologii i morfologii klinicznej – obwisła skóra, bruzdy lub zmarszczki; umiejscowienia w tkance – mięśniowa, mięśniowo-skórna lub skórna; klinicznego umiejscowienia – policzki, szyja, powieki, czoło
i Lemperl’a – odnosi się do poszczególnych zmarszczek w różnych okolicach anatomicznych.
Zmarszczki oceniane w tej skali to: poziome bruzdy na czole, linie marszczenia czoła na gładziźnie, zmarszczki wokół oczu, przy uszach, na policzkach, fałdy nosowo-wargowe, promieniste zmarszczki na górnej wardze, na dolnej wardze, linie kąta ust, „linie marionetki”, fałda wargowo- podbródkowa oraz horyzontalne bruzdy na szyi.
2. Oceny tempa procesu starzenia się skóry oraz fotostarzenia w oparciu o Fotograficzną Skalę Larniera oraz Skalę oceny stanu zaawansowania zmarszczek.
3. Wielkości i stanu porów, jak również obszarów zaczerwienionych (szczegółowa ocena naczyń krwionośnych).
4. Określenia zmian w wyglądzie – strukturze skóry – obecność blizn potrądzikowych (zagłębionych, typu: ice-pick, boxcar i rolling, wyniesionych ponad powierzchnię skóry oraz blizn odbarwieniowych), przerosłych, keloidów, zaników, obszarów hipo- i hipertroficznych.
5. Precyzyjnego zdiagnozowanie problemu możliwe dzięki projekcji odbicia lustrzanego, tj. obrazu naszego ciała i twarzy, tak jak się widzimy.
6. Wyodrębnienia obszarów symetrii i asymetrii twarzy – obrazowanie modelu 3D – zestawienie prawego i lewego profilu oraz rzeczywistego wyglądu Pacjenta.
7. Mapowania skupisk melaniny śródskórnej, które informuje o zmianach barwnikowych (wielkości przebarwień, plam posłonecznych i starczych) i rozkładzie melanocytów w naskórku oraz określenia Fototypu (tj. numerycznego schematu klasyfikacji koloru ludzkiej skóry, w zależności od reakcji skóry na promieniowanie utrafioletowe) w skali Thomas’a B. Fitzpatrick’a i wyboru protokołu fotoprotekcji SPF.
8. Projekcji zmian naczyniowych śródskórnych.
9. Pomiarów antropometrycznych twarzy.
Skóra ciała (strefa: brzuch – uda – pośladki) analizowana jest pod kątem:
1. Obecności patologicznej kumulacji tkanki tłuszczowej. W zależności od umiejscowienia nadmiaru tkanki tłuszczowej wyróżnia się 2 rodzaje otyłości: otyłość gynoidalną, z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w obrębie bioder, pośladków i ud oraz otyłość androidalną (brzuszną), z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. W celu zróżnicowania tych dwóch rodzajów otyłości obliczony zostaje iloraz obwodu ciała na poziomie talii oraz kolców biodrowych górnych (wskaźnik W/H), (jeśli ten iloraz u mężczyzn jest większy od 1,0, a u kobiet większy od 0,85, to rozpoznaje się otyłość brzuszną).
2. Problemu wiotkości skóry – utraty jędrności, który wynika z zachwiania równowagi między syntezą, a degradacją kolagenu.
3. Obecności rozstępów.
4. Obrzękowo – włókniejącego zwyrodnienia tkanki łącznej – cellulitu i jego morfologii (zmian w postaci mniej lub bardziej widocznych wgłębień i uwypukleń, grudek, a także bruzd oraz nieregularnych zgrubień i guzków dających dolegliwości bólowe).
5. Obecności malformacji skórnych – kapilarnych, naczyniaków (łagodnych nowotworów pochodzenia naczyniowego) oraz naczyniaków jamistych.
6. Suchości skóry.
45 min
Etap I – demakijaż
Etap II – Multispektralna – dokładna i rzetelna analizy skóry
Etap III – profesjonalna ocena i wspólne omówienie wyników badania
Etap IV – ustalenie naprawczej lub/i profilaktycznej procedury zabiegowej, mającej na celu poprawę zdrowia i wyglądu Pacjenta
…i jeszcze bardziej efektywne leczenie
Dzięki szczegółowej ocenie możemy zaplanować rzetelną, „szytą na miarę” procedurę zabiegową oraz spersonalizowane terapie profilaktyczne.
Wszystkie działania mają na celu poprawę zdrowia, samopoczucia i wyglądu zewnętrznego naszych Pacjentów.
Kontakt
ul. M. Teresy z Kalkuty 18 lok. 20
20-538 Lublin
E: regeneris@op.pl
T: +48 570 081 500
godziny otwarcia
poniedziałe – piątek: 8.00-20.00
sobota: 8:00-15:00